W cyklu "Wydawcy i autorzy o swoich książkach" Tomasz Malejki z wydawnictwa Format przedstawia niezwykłe wydanie "Bajek" Ezopa, książkę nagrodzoną Bologna Ragazzi Award na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii.
Prosty, bardzo przystępny, a zarazem mądry przekaz, mistrzostwo obrazowania, inteligentny dowcip - oto największe bogactwo bajek Ezopa. Dzięki zjawiskowym ilustracjom Jeana-François Martina, bajki zyskały wyraźny rys współczesności, pozostając zarazem wierne tekstom źródłowym. Doskonały przykład klasyki, która na zawsze pozostaje aktualna.
Książka otrzymała Bologna Ragazzi Award - nagrodę główną w kategorii „Fikcja" na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii.
(z noty wydawcy)

Bajki
Ezop
il. Jean-François Martin
adaptacja: Jean-Philippe Mogenet
wersja polska: Dorota Hartwich
wyd. Format, 2011
| drukuj | powrót |
| poleć artykuł |
Qlturka to skarbnica pomysłów, jak twórczo spędzić czas dzieckiem; sito, które pomaga wybierać co dobre i bezpieczne dla naszych maluchów oraz pigułka wiedzy o mądrych i pięknych książkach.
Nie ma dnia, żebyśmy tu nie zaglądali!
Ula Morga, właściciel pracowni animacji Esy-floresy, mama Mikołaja (4 l.)
Od zawsze miałam ambiwalentne uczucia w stosunku do świąt, które nie są zadomowione w naszej rodzimej tradycji, a obchodzenie ich to często wyraz mody na to, co zachodnie. W tym roku (...)