Srebrny dzwoneczek

Kiedy zbliża się lato, Marysia ma nadzieję, że - jak co roku - pojedzie na wakacje z rodzicami. Jednak zamiast tego zostaje wysłana do ukochanej cioci.
Pierwsze samodzielne wakacje nauczą Marysię wiele nowego. Tajemnicza starsza pani z sąsiedztwa pomoże dziewczynce poznać samą siebie i uwrażliwi ją na innych, zagadkowy kot odegra ważną rolę w nawiązaniu pierwszej przyjaźni, do tego wszystkiego Marysi urodzi się braciszek a ciocia wreszcie pokaże rodzinie niezwykłego Eryka.
„Srebrny dzwoneczek" to wakacyjna, pogodna - ale i skłaniająca do refleksji - lektura, która pomoże dzieciom oswoić się z problemami takimi jak nieśmiałość, lęk przed pójściem do szkoły, narodziny rodzeństwa, a nawet śmierć.

 

Srebrny dzwoneczek

Emilia Kiereś

il. Małgorzata Musierowicz

wyd. Akapit-Press, 2010

sugerowany wiek: 6+

 

drukuj powrót
poleć artykuł
Kaktus, dobry pies