O nas

Firma Qlturka.pl działa w obszarze szeroko pojętej kultury i sztuki dla dzieci, a prowadzony przez nią portal Qlturka.pl - dziecko i kultura pełni trzy podstawowe funkcje - edukacyjną, informacyjną i społecznościową.

 

Publikowane przez nas materiały - teksty, zdjęcia, pliki multimedialne, skierowane są do rodziców, wychowawców, bibliotekarzy, animatorów kultury, a także samych dzieci. Czytelnicy znajdą w naszym serwisie najróżniejsze ujęcia kwestii kultury i sztuki dla dzieci, przedstawiane z wykorzystaniem wszelkich możliwych form dziennikarskich i nie tylko. Dla dzieci, prócz propozycji twórczego spędzania czasu, zamieszczamy ciekawe wywiady z pisarzami, ilustratorami; fragmenty książek audio, piosenki i wiersze. Nie brakuje też konkursów z nagrodami, w których wygrać można książki, bilety do teatru i zestawy do działań plastycznych.

 

Pragniemy, by dzięki zawartym w serwisie materiałom, a także innym działaniom firmy Qlturka.pl, tematyka kultury i sztuki dla dzieci zyskiwała na znaczeniu i docierała do coraz szerszej grupy odbiorców. Zależy nam, by dorośli zaczęli zdawać sobie sprawę, jak ważna w rozwoju, zarówno intelektualnym, jak i emocjonalnym dziecka jest kultura; że im wcześniej umożliwimy najmłodszym kontakt z kulturą i sztuką (niekoniecznie tą najwyższą), tym większy wpływ wywrze ona na kształtującą się osobowość i wrażliwość dziecka.

 

Portal Qlturka.pl - dziecko i kultura ma charakter ogólnopolski, jednak zależy nam bardzo, by publikowane tu treści trafiały także do Polaków mieszkających poza granicami kraju. Udostępniamy nasze wirtualne strony wszystkim zainteresowanym, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Stworzyliśmy czytelnikom możliwość czynnego udziału w życiu portalu - serdecznie zapraszamy do nadsyłania relacji z uroczystości, imprez kulturalnych dla dzieci; zaproszeń na planowane imprezy; własnych recenzji i artykułów. Dla wszystkich, którzy sami tworzą dla dzieci - czy to amatorów, czy profesjonalistów - przygotowaliśmy specjalne miejsce, w którym mogą podzielić się swoją twórczością z innymi czytelnikami.

 

Duży nacisk kładziemy na pokazywanie na łamach portalu inicjatyw lokalnych, które nienagłaśniane w mediach, przechodzą bez echa, a często biją na głowę to, co dzieje się w wielkich miastach. Dzięki informacjom „z terenu" może się to zmienić. Chcemy też prezentować to, co dzieje się w dziedzinie kultury i sztuki dla dzieci poza Polską - dostrzegamy w tym podwójną wartość - po pierwsze pewne pomysły, rozwiązania mogą służyć jako inspiracja; po drugie Polskie rodziny są coraz bardziej mobilne, dlatego warto im podpowiedzieć, gdzie pójść i co zobaczyć podczas podróży z dziećmi.

 

Portal Qlturka.pl - dziecko i kultura od samego początku działalności włącza się w promowanie kultury i sztuki dla dzieci, między innymi poprzez obejmowanie patronatem medialnym pięknych i wartościowych książek, wydawnictw płytowych, a także imprez kulturalnych. W przyszłości planujemy także inne działania, które przyczynią się do wzrostu znaczenia wszelkich dziedzin kultury i sztuki dla dzieci we współczesnym świecie.

 

Zapraszamy wszystkich czytelników do regularnego odwiedzania naszych stron, czerpania wiedzy i inspiracji, a także czynnego uczestnictwa w tworzeniu zawartości portalu!

 

Qlturkowy Team

 

Qlturka w mediach elektronicznych:

 

Maluchy w świecie sztuki - rozmowa z Ewą Świerżewską, red. naczelną portalu Qlturka.pl

Całkiem poważna Qlturka - rozmowa z Ewą Świerżewską, red. naczelną portalu Qlturka.pl

Qlturka zatacza coraz szersze kręgi - rozmowa z Ewą Świerżewską, red. naczelną portalu Qlturka.pl

Nowy portal dla dzieci od Qlturka.pl

Buszując w sieci, czyli subiektywny przewodnik po stronach internetowych

Portal dla dzieci i rodziców (TVP2)

Q jak Qlturka

Mama zakłada e-biznes

W programie "Eurofundusze" w TV Biznes i Polsat News

"Zaangażowani w qlturę" w DD TVN

"Jeśli coś ma sens..., skazane jest na sukces" w portalu KobiecePasje.pl

"Kobiecy pomysł na biznes: kultura dla dzieci" w Mambiznes.pl

 

 

 

 

 

Wąż