Tworzymy z Novinką - Zakładka do książki

2012-08-30

Moja 5,5 letnia córcia - Ala uwielbia, gdy czyta się jej książki. Nie zapominamy o tym nawet w wakacje. Zawsze jednak brakuje nam zakładek i wykorzystujemy znaleziony pod ręką kawałek papieru, bilet, paragon... Przygotowałyśmy kurs, jak wykonać letnią zakładkę. (...)

Kreatywnym okiem - Tablica motywacyjna

2012-08-27

Jak poskromić małego złośnika? Może pomocna okaże się tablica motywacyjna? Można kupić gotową lub stworzyć ją samemu. A jak? Bardzo prosto! Poniżej przeczytacie, jak to zrobić. (...)

Papierkowe robótki - Torebka z papierowych talerzyków

2012-08-01

Propozycja torebki wykonanej z jednorazowych, papierowych talerzyków. Z takiej torebki dziecko może np. częstować cukierkami w przedszkolu w dniu swoich urodzin lub po prostu mieć dobrą zabawę przy tworzeniu swojej własnej torebki - gratka dla małych dam. (...)

Tworzymy z Ciuchcią PuchPuch - Dinozaur

2012-06-29

Wakacje tuż tuż , a wraz z nimi czas na wspólne spędzanie miłych chwil z rówieśnikami i rodzicami. Kiedy jest piękna pogoda, mamy mnóstwo pomysłów na zabawę. Natomiast kiedy pada deszcz, zaczyna wkradać się nuda. Aby temu zapobiec, proponujemy zrobić (...)

Tworzymy z Ciuchcią Puch Puch - Przybornik biurowy dla Taty

2012-06-18

Zbliża się święto wszystkich Tatusiów - z tej okazji dzieci mogą przygotować własnoręcznie zrobiony przybornik na biurko. Każdy Tata ucieszy się z takiej niespodzianki. (...)

Papierkowe Robótki – Sowa z zaproszeniem urodzinowym

2012-05-30

W związku z tym, że Zosia ma niedługo urodziny, postanowiłyśmy wykonać zaproszenia na przyjęcie urodzinowe w dość nietypowej formie - zaproszenia dostarczać będzie przemiła Sowa, trzymając je w dziobie. Pracy przy zaproszeniach wbrew pozorom nie ma dużo, forma sowy jest (...)

Z Urwiskowa - Układanka z patyczków po lodach

2012-05-28

Gdy piękna pogoda za oknem, chętnie wybieramy się z dziećmi na lody. Jeśli kupicie takie na patyku, frajda może być z nich nawet po zjedzeniu. (...)

Tworzymy z ciuchcią PuchPuch - Słonik na szczęście dla mamy

2012-05-23

W Dniu Mamy każde dziecko pragnie obdarować swoją najukochańszą mamę czymś wspaniałym, czymś, co najbardziej płynie z serca i jest miłą niespodzianką. Proponujemy, aby do życzeń szczęścia, miłości i wszystkiego, co najlepsze, dołączyć kolorowego słonika, który (...)

Lalka z kory drzewa

2012-05-18

Zapraszam wszystkie dzieci do twórczej zabawy i do wykonania z glinki lalki z kory drzewa. (...)

Papierkowe robótki – Tuba na laurkę na Dzień Matki

2012-05-08

Każdy artysta - mały i duży - powinien mieć tubę, w której przechowuje swoje dzieła. Oto krótki kursik, jak wykonać bardzo prostą, ale efektowną tubę, która dodatkowo może pełnić funkcję opakowania na laurkę na zbliżający się Dzień Matki. W ten (...)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
archiwum
Mały geniusz w dziecku
Każdy rodzic chce być dumny z osiągnięć swojej pociechy! Nasza rola nie polega jednak na „programowaniu gen...
Dziecko z ADHD. Rodzice i nauczyciele mają wspólny cel
Rodzice i nauczyciele to dwie strony tego samego medalu. Medalem jest nasze wyjątkowe dziecko. Jak sprawić,...
Onomatopeje, czyli pierwsze "słowa" w życiu dziecka
Wiosenna pogoda sprzyja rodzinnym spacerom i obcowaniu z budzącą się do życia przyrodą. W tym roku, wspólni...
Słodkich snów, maluszku
Jednym z najtrudniejszych zadań stających każdego dnia przed wieloma rodzicami jest położenie dziecka do łó...

Cieszy mnie, że istnieje portal traktujący dzieci na tyle poważnie, żeby proponować im prawdziwą kulturę na wysokim poziomie. Qlturka.pl kreuje kulturalny smak najmłodszych, jednocześnie szanując ich wrażliwość.

Martyna Samecka, mama Fruzi, ilustratorka-amatorka

Impresje na temat DZIECKO - Dlaczego i dlaczego...

Sześciolatki do szkoły. No to masz ci babo placek. Nie dość, że dzieci maja zbyt mały kontakt z rodzicami, to się je chce na siłę, ustawą, oderwać od "piersi". Czemu i komu to ma (...)

6. edycja konkursu literacko - plastycznego Bazgroł