Tworzymy z Novinką - Zakładka do książki

2012-08-30

Moja 5,5 letnia córcia - Ala uwielbia, gdy czyta się jej książki. Nie zapominamy o tym nawet w wakacje. Zawsze jednak brakuje nam zakładek i wykorzystujemy znaleziony pod ręką kawałek papieru, bilet, paragon... Przygotowałyśmy kurs, jak wykonać letnią zakładkę. (...)

Kreatywnym okiem - Tablica motywacyjna

2012-08-27

Jak poskromić małego złośnika? Może pomocna okaże się tablica motywacyjna? Można kupić gotową lub stworzyć ją samemu. A jak? Bardzo prosto! Poniżej przeczytacie, jak to zrobić. (...)

Papierkowe robótki - Torebka z papierowych talerzyków

2012-08-01

Propozycja torebki wykonanej z jednorazowych, papierowych talerzyków. Z takiej torebki dziecko może np. częstować cukierkami w przedszkolu w dniu swoich urodzin lub po prostu mieć dobrą zabawę przy tworzeniu swojej własnej torebki - gratka dla małych dam. (...)

Tworzymy z Ciuchcią PuchPuch - Dinozaur

2012-06-29

Wakacje tuż tuż , a wraz z nimi czas na wspólne spędzanie miłych chwil z rówieśnikami i rodzicami. Kiedy jest piękna pogoda, mamy mnóstwo pomysłów na zabawę. Natomiast kiedy pada deszcz, zaczyna wkradać się nuda. Aby temu zapobiec, proponujemy zrobić (...)

Tworzymy z Ciuchcią Puch Puch - Przybornik biurowy dla Taty

2012-06-18

Zbliża się święto wszystkich Tatusiów - z tej okazji dzieci mogą przygotować własnoręcznie zrobiony przybornik na biurko. Każdy Tata ucieszy się z takiej niespodzianki. (...)

Papierkowe Robótki – Sowa z zaproszeniem urodzinowym

2012-05-30

W związku z tym, że Zosia ma niedługo urodziny, postanowiłyśmy wykonać zaproszenia na przyjęcie urodzinowe w dość nietypowej formie - zaproszenia dostarczać będzie przemiła Sowa, trzymając je w dziobie. Pracy przy zaproszeniach wbrew pozorom nie ma dużo, forma sowy jest (...)

Z Urwiskowa - Układanka z patyczków po lodach

2012-05-28

Gdy piękna pogoda za oknem, chętnie wybieramy się z dziećmi na lody. Jeśli kupicie takie na patyku, frajda może być z nich nawet po zjedzeniu. (...)

Tworzymy z ciuchcią PuchPuch - Słonik na szczęście dla mamy

2012-05-23

W Dniu Mamy każde dziecko pragnie obdarować swoją najukochańszą mamę czymś wspaniałym, czymś, co najbardziej płynie z serca i jest miłą niespodzianką. Proponujemy, aby do życzeń szczęścia, miłości i wszystkiego, co najlepsze, dołączyć kolorowego słonika, który (...)

Lalka z kory drzewa

2012-05-18

Zapraszam wszystkie dzieci do twórczej zabawy i do wykonania z glinki lalki z kory drzewa. (...)

Papierkowe robótki – Tuba na laurkę na Dzień Matki

2012-05-08

Każdy artysta - mały i duży - powinien mieć tubę, w której przechowuje swoje dzieła. Oto krótki kursik, jak wykonać bardzo prostą, ale efektowną tubę, która dodatkowo może pełnić funkcję opakowania na laurkę na zbliżający się Dzień Matki. W ten (...)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
archiwum
Mały geniusz w dziecku
Każdy rodzic chce być dumny z osiągnięć swojej pociechy! Nasza rola nie polega jednak na „programowaniu gen...
Dziecko z ADHD. Rodzice i nauczyciele mają wspólny cel
Rodzice i nauczyciele to dwie strony tego samego medalu. Medalem jest nasze wyjątkowe dziecko. Jak sprawić,...
Onomatopeje, czyli pierwsze "słowa" w życiu dziecka
Wiosenna pogoda sprzyja rodzinnym spacerom i obcowaniu z budzącą się do życia przyrodą. W tym roku, wspólni...
Słodkich snów, maluszku
Jednym z najtrudniejszych zadań stających każdego dnia przed wieloma rodzicami jest położenie dziecka do łó...

Qlturka to skarbnica pomysłów, jak twórczo spędzić czas dzieckiem; sito, które pomaga wybierać co dobre i bezpieczne dla naszych maluchów oraz pigułka wiedzy o mądrych i pięknych książkach.
Nie ma dnia, żebyśmy tu nie zaglądali!

Ula Morga, właściciel pracowni animacji Esy-floresy, mama Mikołaja (4 l.)

Słów kilka o Helloween

Od zawsze miałam ambiwalentne uczucia w stosunku do świąt, które nie są zadomowione w naszej rodzimej tradycji, a obchodzenie ich to często wyraz mody na to, co zachodnie. W tym roku (...)

Warszawskie historie - cykl warsztatów