Kolory kultury

Cykl warsztatów pod nazwą „Kolory Kultury" poświęcony został metodom kreatywnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców. Projekt tej skierowany jest do całych rodzin, nie tylko do dzieci czy młodych rodziców. Część aktywności skupia szczególną uwagę na edukacji kulturalnej od najmłodszych lat, jednocześnie stanowi wsparcie metodologiczne dla rodziców w tym zakresie.

 

 

 

Najbliższy cykl spotkań rozpoczynamy już teraz, w czerwcu. Zakończenie planujemy na listopad 2011 roku, wtedy też ukaże się nasze wydawnictwo - e-poradnik, który będzie opracowaniem przeprowadzonych, kilkumiesięcznych warsztatów i spotkań. Oprócz cyklicznych spotkań (dwa razy w miesiącu), niebawem ruszy nasza strona internetowa www.kolorykultury.pl, gdzie oprócz bieżących informacji o projekcie, funkcjonować będzie rodzinny helpdesk, czyli forum dla rodziców i punkt wymiany doświadczeń i porad.

 

Wszystkie warsztaty w ramach projektu „Kolory Kultury" są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Główna część aktywności związana jest z pobudzaniem zmysłów zręczności i ciekawości u najmłodszych dzieci; rozwijaniem pasji i odkrywaniem umiejętności u starszych. Wszystkie zajęcia zostały tak pomyślane, by czynny w nich udział mogli brać rodzice, także czerpiąc z tych doświadczeń.

 

Cały projekt finansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i realizowany we współpracy z partnerami - instytucjami kultury w Lublinie: Wojewódzki Ośrodek Kultury, Warsztaty Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin", Teatr im. Ch. H. Andersena, Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN". Nie bez powodu rozbudowaliśmy sieć partnerów wspierających nasz projekt. Jednym ze środków realizacji naszego celu - nauki kreatywnego gospodarowania czasem wolnym swoim i swoich dzieci, jest tworzenie rodzinnych sytuacji w naturalnych środowiskach kulturotwórczych. Jest to wynikiem prowadzonych przez nas obserwacji i indywidualnych ocen, które jednoznacznie pokazują, że młodzi rodzice wychodzą z obiegu życia kulturalnego swojego miasta / miejsca zamieszkania, gdyż instytucje kultury nie proponują odpowiedniej oferty dla tej grupy docelowej.

 

Pomysłodawcą projektu jest Klub Dzieci i Rodziców „Podushkowiec", który od ponad 3 lat działa aktywnie na rzecz integrowania środowiska lubelskich rodziców. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Grupa Projekt, którego częścią obecnie jest „Podushowiec", a które za jeden z najważniejszych celów swojej działalności stawia edukację kulturalną dzieci i dorosłych, a także jest producentem wydarzeń artystycznych.

 

Warsztaty Kulinarne

(dla dzieci od 5 lat i 1 rodzic)


Pod okiem i z pomocą profesjonalnego kucharza dzieci i rodzice wspólnie przygotują kilka prostych i zdrowych posiłków,

który później wspólnie spałaszujemy na świeżym powietrzu. Świetna zabawa dla maluchów i ciekawa przygoda kulinarna dla rodziców.


Warsztaty konstruktorskie

(cała rodzina)


Wesoła zabawa na świeżym powietrzu polegająca na budowaniu z kartonowych (recyklingowych) pudeł wagoników pociągu.

Każda rodzina tworzy i ozdabia swój wagon w sposób, który odzwierciedla ich wspólne pasje, marzenia, zainteresowania członków rodziny.

Pod wodzą maszynisty - wodzireja złoży pociąg wyruszy w podróż.


Zapisy na warsztaty:info@kolorykultury.pl


Wszyscy, którzy nie wezmą udziału w warsztatach, będą mogli pobawić się na tarasowym „podwórku",

gdzie pogramy w kapsle, gumę i klasy. Zaproszeni kuglarze zaprezentują swoje umiejętności i może nauczą nas paru sztuczek.

 

A wszystko to będzie się działo na malowniczo położonym tarasie WOK-u. Towarzyszyć nam będzie przyjemna muzyka w klimacie wakacyjnym, którą przygotują dla nas dobrze wam już znani z Baby Disco dj-e. Liczymy na piękną pogodę, bo zabawa na pewno będzie przednia!


www.kolorykultury.pl

 

kolory kultury

drukuj powrót
poleć artykuł
O czym nie śniło się dorosłym