Udostępnij

Zabawne karteczki


Wiek dziecka: od 3 lat do 6 lat


Elementy potrzebne do zabawy:
Kartki, coś do pisania;)


Prowadzący przygotowuje trzy stosy kartek, które kładziemy na stole. Na pierwszym stosie leżą karteczki z wypisanymi nazwami zawodów, czyli np. rolnik, piekarz, stolarz, policjant, ogrodnik itd. Na drugim stosie przygotowane są karteczki z nazwami miejsc, czyli np. sklep, kuchnia, sauna, wanna, szkoła itp. I wreszcie na trzecim stosie znajdują się karteczki z nazwami czynności np. lubić, biegać, tańczyć, kochać, leżeć, bawić się, itd.
Uczestnicy dzielą się na czteroosobowe grupki i każda z nich losuje po jednej karteczce z każdego stosu. Następnie mają kilka minut na przygotowanie, a jeżeli potrzebują nawet na przećwiczenie przestawienia utworzonego z tych karteczek zdania, czyli np. „Policjant tańczy w saunie". Zadaniem widzów jest odgadywanie pojęć znajdujących się na karteczkach.


Zależnie od humoru i chęci uczestników stosów z karteczkami może być więcej, co sprawi, że zdania będą bardziej rozbudowane i, co za tym idzie, również śmieszniejsze. Można dołączyć karteczki z przymiotnikami lub innymi pojęciami.

 

Zabawa nadesłana przez użytkownika portalu.

 


Dodaj komentarz

Nick/Imię:

Tytuł komentarza:

Treść komentarza:Projektowanie stron internetowych Warszawa