Dominika Kluźniak czyta skarpetkowe historie w Jedynce Dzieciom

Popularna aktorka przeczyta dziesięć wybranych fragmentów nowych opowieści o skarpetkach z książki Justyny Bednarek. Będzie ich można wysłuchać w dni powszednie po 19.00 od 3. do 14. kwietnia.

Skarpetkowe historie mnie zachwyciły, dlatego bez wahania przystałam na propozycję wydawnictwa – mówi Dominika Kluźniak, znana z wielu ról teatralnych i filmowych oraz dubbingowych. Wcieliła się w rolę Meridy Walecznej w filmie Disneya, zagrała też Pippi Pończoszankę w warszawskim Teatrze Dramatycznym, za co została nagrodzona Felixem Warszawskim i Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza. Grała też Marcelinę w filmie Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo”. Aktorka sama jest mamą i chętnie angażuje się w przedsięwzięcia przygotowywane z myślą o najmłodszych widzach i słuchaczach.

Kosmos_Daniel de Latour

Jedynka Dzieciom adaptowała wszystkie wcześniejsze książki autorstwa Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” czytał Adam Woronowicz, „Pięć sprytnych kun” – Piotr Głowacki, a „W to mi graj. Bajki muzyczne” – Przemysław Bluszcz.

Robot_Daniel de Latour

Dzieci zapewne ucieszą się z możności usłyszenia przygód nowych skarpetek, które lecą w kosmos, pomagają uratować z pożaru chomika czy zostają superbohaterką.

Nowa książka Justyny Bednarek ukazała się w wydawnictwie Poradnia K, w serii Latawiec. Polskie Radio Dzieciom jest, obok serwisu Qlturka i TVP ABC, patronem medialnym książki.

Nowe_przygody_skarpetek_jeszcze_bardziej_niesamowite

„Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”

Premiera 29 marca.

Baw się więc dobrze i pamiętaj, że aby być szczęśliwym, wcale nie trzeba być do pary
Katarzyna Stoparczyk / „Zagadkowa niedziela” PR3.

Hip, hip, hurra! Wytęsknione skarpetki powróciły! Nie mogliśmy się doczekać! Adam Woronowicz z dziećmi.

Książka jest dostępna w salonach sieci Empik oraz na www.poradniak.pl

Dodaj komentarz