Dziecko Forum

Dla rodziców, o dzieciach.
Teraz jest 1 sie 2014, o 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jeśli chcecie napisać kilka słów o sobie - zapraszamy
PostNapisane: 15 kwi 2009, o 13:08 
Administrator

To nie żaden obowiązek ani przymus. Jeśli macie ochotę napisać kilka słów o sobie, o tym, co łączy Was z kulturą i sztuką dla dzieci; co lubicie, a czego nie i dlaczego - zapraszamy!

Tytuł: Re: Jeśli chcecie napisać kilka słów o sobie - zapraszamy
PostNapisane: 15 kwi 2009, o 13:27 
Administrator

To ja będę pierwsza!

Jestem administratorką Forum, redaktor naczelną portalu Qlturka.pl - dziecko i kultura, tłumaczką, recenzentką, mamą dwóch córek.
Moja przygoda z kulturą dziecięcą zaczęła się wiele lat temu od książek dla dzieci - czytano mi, potem czytałam sama sobie, później działałam w Fundacji Książka dla Dziecka i Polskiej Sekcji IBBY na rzecz upowszechniania czytelnictwa i dobrej literatury dla dzieci i młodzieży. Kilka lat temu zajęłam się tłumaczeniem książkek (także dla dzieci) i pisaniem recenzji. No a teraz czytam moim córkom.

W pewnym momencie doszłam do wniosku, że książki, literatura dla dzieci, choć i tak mówi się, że to kwestia zaniedbana, są najbardziej "promowaną" i upowszechnianą dziedziną kultury dziecięcej. Wtedy też zrodził się pomysł, by stworzyć portal poświęcony wszystkim dziedzinom kultury i sztuki; miejsce, w którym osoby wychowujące dzieci, pracujące z nimi lub zawodowo z kulturą dla dzieci związane, znalazłyby ciekawe teksty, materiały multimedialny, propozycje kulturalnego spędzania czasu; by mogły włączyć się w społeczność ludzi zainteresowanych poruszaną przez nas tematyką.

Tak właśnie powstał portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Teraz rusza Forum, w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne propozycje dla naszych Użytkowników.

Zapraszam do portalu, zapraszam na Forum!

PostNapisane: 24 kwi 2009, o 10:47 

Cześć, jestem mamą sześcioletnich bliźniaczek. Czytamy, sluchamy, oglądamy - ukulturalnianie się pełną gębą :)

PostNapisane: 24 kwi 2009, o 11:06 

Gryzia jestem - moja Ola w 2. klasie - maniaczka ręcznych robótek, czym mnie zaraziła :) Z książkami gorzej, niestety, ale może to taki wiek?

PostNapisane: 27 kwi 2009, o 11:35 

Witam Wszystkich:-)
Mimo tego,że sama nie jestem jeszcze mamą, to mam doskonałe nauczycielki wprowadzające mnie w tajniki dziecięcego świata - 2 kochane bratanice. To właśnie One przygotowują mnie do mojej przyszłej roli. No i oczywiście uczą cierpliwości, a to przydaje się zawsze ;-)
Pozdrawiam

PostNapisane: 6 maja 2009, o 13:54 

Witam!
jestem mamą 4 i 16 latki. Duża ma już swój świat, natomiast mała jest prawie całym moim światem. Michasia uwielbia jak się jej czyta! Uwielbia też muzykę, taniec i dużo, dużo ruchu. Sama tworzy prześmieszne układy taneczne (taniec nowoczesny) i "gra" na wszystkich możliwych instrumentach i nie tylko! Ostatnio z wielkim zainteresowaniem oglądnęła balet w telewizji. W teatrze jeszcze z nią nie byłam , choć to chyba już czas, ale co wybrać? Poza tym, w porównaniu z innymi regionami Polski, w Gdańsku niewiele dzieje się ciekawego dla dzieci :( . Jesli są już jakieś warsztaty twórcze, to są bardzo drogie i wcale nie takie świetne, jak to reklamują. Chetnie nawiążę kontakt z innymi rodzicami z terenu Trójmiasta, może bedzie nam łatwiej razem znaleźć coś ciekawego i sobie polecić. Basia. :P

PostNapisane: 25 maja 2009, o 19:24 

A ja mam na imie Ania i mam trójeczkę: Gabi ma 6 lat, Filip 4 lata a Kacperek 2. I bardzo lubimy czytać...:) no moze w z wyjątkiem najmłodszego. I jestesmy stałymi bywalcami biblioteki, przynajmniej raz na tydzien wychodzimy stamtąd obładowni do granic możliwości:))
Pozdrawiamy wszystkich...

PostNapisane: 15 cze 2009, o 21:19 

Dobry wieczór,
ja jestem mamą dwóch dziewczynek- Weronika ma 3 lata, a Maja 6. Sama jestem pedagogiem i logopedą. Zależy mi, by dziewczynki czerpały radość z udziału w różnych formach kultury. Dużo czytamy, chodzimy na koncerty, przedstawienia, rysujemy itd. Pozdrawiam serdecznie wszystkich rodziców tu piszących.

PostNapisane: 16 cze 2009, o 08:18 

Witam!
Jestem mamą ośmiolatki i dwulatki. Staramy się dużo czytać.Dużo rysujemy,wycinamy, kleimy, składamy.Bardzo to lubimy i nie wyobrażamy sobie dnia bez książki, nożyczek,wycinanki,kredek...
Serdecznie witam wszystkich rodziców i ich pozdrawiam.

PostNapisane: 17 cze 2009, o 09:50 

Witam! Nie jestem wprawdzie mamusią, mam jednak nadzieję, że sprawdzam się nieźle jako ciocia. :-)
Choć jestem w wieku poważnym, zdarza mi się zaglądać do książek dla dzieci, zwłaszcza tych już kiedyś przeczytanych. Te sentymenty...
Pozdrawiam ciepło!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1