Dziecko Forum

Dla rodziców, o dzieciach.
Teraz jest 21 gru 2014, o 20:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomysł na zielnik
PostNapisane: 30 cze 2009, o 16:00 

Moja kuzynka przez wakacje ma zrobić zielnik,poprosiła mnie o pomoc.Chciałabym Was prosić o poradę, może macie jakieś fajne pomysły na zrobienie zielnika?

Tytuł: Re: Pomysł na zielnik
PostNapisane: 30 cze 2009, o 17:16 

Ja kiedyś robiłam w szkole, po prostu do zeszytu z czystymi kartami wklejałam zasuszone zioło i opisywałam. Dzisiaj w dobie internetu można ściągnąć informacje o danej roślinie, można podać przykłady dolegliwości jakie się nią leczy, przepis na herbatkę, nalewkę lub inną potrawę, można znaleźć odniesienia w literaturze lub sztuce, najróżniejsze ciekawostki. Teraz można go zrobić w segregatorze z koszulkami łatwiej wtedy uzupełniać dane i dokładać kartki z nowymi informacjami.

PostNapisane: 30 cze 2009, o 23:20 

Pięknie wyglądają zasuszone rośliny przyklejone na papierze czerpanym. Można też na zwykłym i na przykład każdą kartkę z rośliną ozdobić dodatkowo, np piórkiem kolorowym, kokardką z rafii itp. A rzeczywiście pomysł z segregatorem jest dobry. Każdą taką kartkę można włożyć do plastikowej koszulki, to nie będzie narażona na zniszczenia. A z tymi opisami, to można np. jakąś "starodawną" czcionką wydrukować.

PostNapisane: 1 lip 2009, o 21:59 

Powiedziałam Oli o pomyśle na zielnik i nawet nie wiecie, jak się zapaliła ;)
Jutro wybieramy się do papierniczego po potrzebne materiały - chyba spróbujemy kolorowy karton, no chyba że będzie papier czerpany, w co wątpię.
No i przyjmujemy rozwiązanie z segregatorem - jak nie będzie jakiegoś z motywami kwiatowymi, to może uda się samodzielnie ozdobić.
Trzymajcie kciuki za zapał mojej córki - niestety często słomiany :)

PostNapisane: 2 lip 2009, o 08:39 

Dziękuję Wam za pomysły na zielnik.Zgadzam się z Wami że pomysł z segregatorem jest najlepszym rozwiązaniem.Sama też nie wpadłabym na to by umieścić informacje o danej roślinie. Rzeczywiście można każdą kartkę ozdobić. Ja sama mam w domu dziurkacze ozdobne z liśćmi , choinkami itp.. ,które także wykorzystam.Jeszcze raz serdeczne dzięki.

PostNapisane: 2 wrz 2010, o 14:03 

zbierasz wszystko co rośnie nałące, wlesie, przy drodze, wklejasz roślinkę na kartkę papieru i podpisujesz, jaka to roślina, czasem wymagają też nazwę łacińską.

PostNapisane: 9 sty 2012, o 20:49 

Tylko te koszulki naprawdę się przydają! Zielnik można wtedy latami trzymać w domu i jest frajda. No większa jest oczywiści po każdym złowionym okazie podczas spaceru do niego:)
Jak byłem mały to też coś takiego musieliśmy robić tylko już nie pamiętam czy to był osobny zielnik czy seria zadań domowych z wklejaniem roślinek. Pozdrawiam- a może coś odkryjecie:)

PostNapisane: 14 wrz 2012, o 14:22 

na wspomnienie o zielniku przypomniała mi się biologia w szkole podstawowej :)

PostNapisane: 16 lut 2014, o 18:59 

Ja te ususzone liście zalaminowałam.. Wyszło piękne![color=#000080][/color]

PostNapisane: 31 lip 2014, o 12:22 

Ja zakupiłem takie właśnie nasionka http://plumeria.sklep.pl/nasiona i udało mi się zrobić po 2 latach piękny zielnik. Musisz sobie poczytać trochę w jaki sposób to robić bo to nie jest taka łatwa sprawa jeśli chcesz mieć piękny efekt.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1