Artykuł archiwalny

Qlturka poleca pod choinkę. Zobacz prezenty, których nie powstydziłby się Święty Mikołaj

Dodano: 2009-12-01

Teraz nowy katalog preznetów Qlturka poleca pod choinkę 2010 - ciekawe prezenty dla dzieci - Sprawdź koniecznie!

 

Katalog 2009

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zatem najwyższy czas, by pomyśleć o prezentach dla najmłodszych. Wraz z naszymi Partnerami przygotowaliśmy dla Państwa mini "poradnik" prezentowy, a w nim wiele ciekawych propozycji w pięciu kategoriach: aktywnie, do czytania, do słuchania, do zabawy, twórczo i artystycznie. Zapraszamy - Mikołaj na pewno się ucieszy, wkładając takie prezenty do worka.

 

Aby ułatwić Państwu korzystanie z "poradnika" i przyspieszyć dotarcie do szerszej informacji o danym produkcie, a także do miejsca, gdzie można go kupić, zlinkowaliśmy zdjęcia z odpowiednimi podstronami naszych Partnerów.

 

 

AKTYWNIE

 

Rowerek biegowy Puky LR M Rowerek biegowy Puky LR M

wiek: od ok. 2 lat

 

Rowerek biegowy (bez pedałów) Puky LR M to doskonały pomysł na pierwszy rowerek dla Twojego smyka! Jest lekki i wygodny, a duża zwrotność umożliwia rajdy pomiędzy meblami. Elementy konstrukcyjne ramy zostały specjalnie poprowadzone nisko, aby dziecko bez trudu mogło przełożyć nóżkę podczas zajmowania pozycji na siodełku. Takie wyprofilowanie ramy pozwoliło również na montaż nisko nad ziemią unikalnej wśród innych tego typu pojazdów plastikowej podpórki na nóżki, rewelacyjnej podczas zjazdów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o idei rowerków bez pedałów, przeczytaj artykuł: Laufrad, czyli to co najlepsze dla twojego smyka.

 

Cena: 299 zł

(AktywnySmyk.pl)


Hulajnoga MiniMicro

wiek: od ok. 2 lat

 

MINI MICRO to hulajnoga zaprojektowana specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet półtora i dwulatków.
Dziecko kieruje nią, balansując ciałem, tak jakby surfowało po chodniku. Bez trudu panuje nad pojazdem i świetnie się bawi.
Przy okazji rozwija zmysł równowagi, koordynację ruchową i zdolności motoryczne.
Uznana „Zabawką roku 2007", MiniMicro jest najpopularniejszą hulajnoga dziecięcą na świecie.
Waży tylko 1,5 kg, łatwo ją podnieść i nosić, jeśli będzie trzeba.

 

Cena: 269 zł

(Bumzabawki.pl)


Hulajnoga MiniMicro

 

 

 Rowerek biegowy Puky LR 1 Br

Rowerek biegowy Puky LR 1Br
wiek: od ok. 2,5 lat

 

Rowerek biegowy (bez pedałów) Punky LR 1Br będzie rósł razem z dzieckiem (dzięki regulowanej kierownicy), więc wystarczy na 2-3 sezony. Posiada hamulec bębnowy i nóżkę.

Jest lekki i wygodny, a duża zwrotność umożliwia rajdy pomiędzy meblami. Elementy konstrukcyjne ramy zostały specjalnie poprowadzone nisko, aby dziecko bez trudu mogło przełożyć nóżkę podczas zajmowania pozycji na siodełku. Takie wyprofilowanie ramy pozwoliło również na montaż nisko nad ziemią unikalnej wśród innych tego typu pojazdów plastikowej podpórki na nóżki, rewelacyjnej podczas zjazdów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o idei rowerków bez pedałów, przeczytaj artykuł: Laufrad, czyli to co najlepsze dla twojego smyka.

 

Cena: 395 zł

(AktywnySmyk.pl)


bObles - Turlające zwierzątka

wiek: od 1 r.ż.

 

bObles to proste, a zarazem kreatywne meble dziecięce w kształcie zwierzątek.
Poprzez zabawę ruchową z meblami, dzieci rozwijają zdolności motoryczne, co jest podstawą ich dalszego rozwoju.
Wykonane z trwałego i miękkiego materiału, który jest przyjazny w użyciu i niezwykle prosty w czyszczeniu - do utrzymania mebli w czystości wystarczy miękka szmatka.

 

Cena: od 105 zł (w zależności od rodzaju i wielkości)

(Bumzabawki.pl)


 bObles - Turlające zwierzątka

 

 

DO CZYTANIA

 

 

Abecadlik, Ewa Kozyra-Pawlak

Abecadlik

tekst i il. Ewa Kozyra-Pawlak

wiek: od ok. 3 lat

 

A w kropki, B z filcu, C całe czerwone! Z falbanką, koronką, chwościkiem - oto wyszywany ABECADLIK! Autorka tego zbioru wierszy lubi bawić się brzmieniem słów i... nożyczkami. Z tego połączenia powstały figlarne wiersze ozdobione „gałgankowymi" ilustracjami.

Inspiracja nie tylko do nauki alfabetu, ale także tworzenia własnych materiałowych dzieł sztuki.

 

Cena: 22,00 zł

(Wydawnictwo Literatura)


Bajki krasnoludka Bajkodłubka

Małgorzata Strzałkowska

il. Jona Jung

wiek: od ok. 6 lat

 

Pierwsze czytanki, jakich dotąd nie było! Zbiór 26 historyjek - po jednej na każdy tydzień jesieni i zimy. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-7 lat do samodzielnego czytania. Wszystkie czytanki to ciekawe bajki - dowcipne, mądre, a niektóre nawet rymowane!

We wszystkich występują tylko 23 litery: a, b, c, d, e, f, g, i, j, k, l, ł, m, n, o, p, r, s, t, u, w, y, z. Bez ą, ę, ó, h, zmiękczeń i dwuznaków. Wyrazy z trudnościami ortograficznymi zastąpiono w tekście obrazkami, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla dzieci.
Książki z cyklu „Uczymy się czytać" są znakomitym uzupełnieniem dla pakietów kształcenia zintegrowanego.

 

Cena: 35,00 zł

(Wydawnictwo Bajka)


 Bajki krasnoludka Bajkodłubka, Małgorzata Strzałkowska, il. Jona Jung
Billy jest zły, Birgitta Stenberg,il. Mati Lepp

Billy jest zły
Birgitta Stenberg
il. Mati Lepp
przeł. Hanna Dymel-Trzebiatowska
wiek: od ok. 3 lat


Zazwyczaj Billy jest najlepszym kolegą, jakiego można sobie wyobrazić!
Zwykle Billy budzi się zadowolony.
Ale dzisiaj wszystko jest nie tak. Za oknem leje, a uśmiechnięty Miś wydaje mu się okropnie irytujący. Billy czuje, jak wzbiera w nim nieznane uczucie; chce krzyczeć, wykrzyczeć coś naprawdę niemiłego! Dziś Billy jest naprawdę zły... Co z tego wyniknie?

Przeczytaj w mądrej, pełnej humoru i ciepła historii pt. „Billy jest zły".

„Billy jest zły" to pierwsza, wydana w Polsce, książka z całej serii o Billym i jego przyjaciołach. Znakomicie zilustrowana przez Mati Leppa opowieść o małych wielkich sprawach, które dzieją się w życiu sympatycznego chłopca. Billy stał się ulubieńcem Czytelników w Szwecji.

 

Zobacz ilustrację

 

Przeczytaj recenzję książki w portalu Qlturka.pl

 

Cena: 19,50 zł (na stronie Wydawcy)

(Wydawnictwo EneDueRabe)


Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości

Leszek Kołakowski

il. Monika Hanulak

wiek: od ok. 7 lat

 

Niepublikowana książka profesora Leszka Kołakowskiego w opracowaniu graficznym Moniki Hanulak.

Debatę, pomyślaną jako pojedynek szachowy, zaczynającą się od pytania, czy zabicie wujka było sprawiedliwe, toczą Królik i Dudek. Ich rozmowa nawiązuje do dialogów Sokratesa i cała poświęcona jest próbie ustalenia sensowności pewnych stwierdzeń. A sensowność ta sprowadza się do zauważenia różnicy między faktami a uczuciami, czyli czegoś, z czym wielu z nas sobie nie radzi. Dlatego właśnie jest to doskonała propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Debata kończy się stwierdzeniem, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie - czyli powracamy do punktu wyjścia.
Za opracowanie graficzne książki Leszka Kołakowskiego „Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości", Monika Hanulak została nominowana do nagrody „Książki Roku" Polskiej Sekcji IBBY.

 

Cena: 36,00 zł

(Wydawnictwo Muchomor)


Debata filozoficzna królika z dudkiem o sprawiedliwości, Leszek Kołakowski, il. Monika Hanulak
 Florka. Listy do Józefiny, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, il. Jona Jung

Florka. Listy do Józefiny

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

il. Jona Jung

wiek: od ok. 4 lat

Czy ryjówki bardzo różnią się od ludzi? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tak. Są mniejsze, mają ryjek, a w dodatku piszą prawdziwe listy w kopertach, a nie tylko esemesy czy e-maile. W każdym razie taka jest Florka, ryjówka słynna już ze swoich pamiętników. W listach do  przyjaciółki - myszki Józefiny - Florka dzieli się z nią przeróżnymi dramatycznymi przeżyciami ze swojego życia. Dzięki temu my, ludzie, dowiadujemy się, czy ryjówka może zmienić się w świnkę, dlaczego rodzice ryjówek bywają czasem dziwnie roztargnieni, a przede wszystkim - co się dzieje, gdy w domu małej ryjówki pojawia się niespodziewanie dziwne zjawisko zwane młodszym rodzeństwem.

 

Cena: 21,00 zł

(Wydawnictwo Literatura)


Gdzie jest moja siostra?
przeł. Hanna Dymel-Trzebiatowski
wiek: od ok. 3 lat

 

Jak przypilnować siostrę, która wciąż znika? Siostrę, która opowiada, że świat jest taki duży, że jest tyle nowych rzeczy do zobaczenia: za pagórkiem kolejny pagórek, lasy, miasta... I nagle jej nie ma! Ale młodszy Braciszek chyba wie, gdzie można ją odnaleźć, przecież zna ją najlepiej.
Książka Nordqvista to magiczna podróż przez bajeczne krajobrazy, w które można wejść i pozostać w nich na długo. Pełne artyzmu obrazy opowiadające ciepłą, zabawną historię, pochłaniają całą uwagę. Znakomita lektura dla dużych i małych. Tekst jest na tyle samodzielny by szczególnie Mały Czytelnik i bez niego mógł mieć prawdziwą radość z książki.

 

Zobacz ilustrację

 

Cena: 25,40 zł (na stronie Wydawcy)

(Wydawnictwo EneDueRabe)


Gdzie jest moja siostra?  tekst i il. Sven Nordqvist
Gdzie jest tort?, The Tjong-Khing


Gdzie jest tort?

il. The Tjong-Khing

wiek: 2+

 

Światowy bestseller książki obrazkowej dla dzieci - do oglądania, wspólnych poszukiwań i czytania po swojemu!

Z ogrodu Państwa Psytulińskich został skradziony tort. A w pobliżu wydarzyło się jeszcze dużo więcej... Dlaczego mały króliczek płacze? Gdzie podziało się jedenaste kaczątko? Co robią lis i zając? Co stało się z tortem?

Wielowątkowa, pełna zabawnych detali i pomysłów obrazkowa opowieść skłaniająca do odkrywania, zestawiania, logicznego myślenia. Książka, która gwarantuje doskonałą zabawę poprzez udział w pogoni za tortem, ale też śledzenia, strona po stronie, coraz to nowych, emocjonujących wydarzeń: przygód dinozaura, kota, kameleona, małego zajączka i jego mamy, bociana i innych.

 

Zobacz ilustrację

 

Cena: 21,00 zł (na stronie Wydawcy)

(Wydawnictwo EneDueRabe)


 

Jak dwie krople wody

Vanessa Simon-Catelin

il. Francois Soutif

przeł. Michał Rusinek

wiek: od ok. 5 lat

 

„Jak dwie krople wody" to lekka, pełna życia i humoru, rymowana historia. W przystępny dla najmłodszych sposób porusza bardzo poważny temat, jakim jest nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów, absurd wojen.
Zabawne, ekspresywne ilustracje, gra wyłącznie dwoma kolorami - niebieskim i żółtym, doskonale współgrają z tekstem, wzmacniają siłę przekazu, powodując jednocześnie, że trudny temat staje się bardzo czytelny i przystępny dla najmłodszych. 

 

Cena: 21,00 zł (na stronie Wydawcy)

(Wydawnictwo EneDueRabe)


 

Jak dwie krople wody, Vanessa Simon-Catelin, il. Francois Soutif
Jem zdrowo i strzelam gole

Jem zdrowo i strzelam gole!

praca zbiorowa

przeł. Tomasz Teszner

wiek: od ok. 5 lat

 

Książka o dobrym jedzeniu, gotowaniu i piłce nożnej.

13 najznakomitszych piłkarzy, mężczyzn i kobiet, odkrywa tajemnicę swoich kulinarnych upodobań oraz dzieli się przepisem na ulubione danie. Dzieci mogą dzięki temu gotować i jeść jak mistrzowie! Dokładna lista składników i szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowania każdego z TRZYNASTU dań sprawiają, że nawet mniej doświadczeni mali kucharze z łatwością przyrządzą smakowite i zdrowe posiłki!

Książka zawiera także WIELE pożytecznych wskazówek dotyczących odżywiania.

Jem zdrowo i strzelam gole! to wspólna inicjatywa UEFA, Światowej Federacji Serca i Komisji Europejskiej mająca zwrócić uwagę na jeden z poważniejszych problemów XXI wieku - otyłość i niezdrowy tryb życia wśród najmłodszych.

 

Przeczytaj recenzję książki w portalu Qlturka.pl

 

Cena: 28,00 zł (na stronie Wydawcy)

(Wydawnictwo EneDueRabe)


Julka Kulka, Fioletka i ja

Rafał Witek

il. Agnieszka Żelewska

wiek: od ok. 6 lat


Olaf ma 10 lat i wielki kłopot w postaci... dwóch młodszych siostrzyczek, którymi musi się opiekować pod nieobecność rodziców. Pewnego dnia odkrywa świetny sposób na okiełznanie swych podopiecznych: opowiada im bajki w postaci zabawnych wywiadów z niezwykłymi ludźmi, stworzeniami, a nawet... przedmiotami. Tak zaczyna się wielka przygoda, która zaprowadzi rodzeństwo do dalekiej Afryki, umożliwi pogawędkę z Wężem Prysznicowym i Wielbłądem Mustafą, a przede wszystkim pozwoli pokonać nudę. Przy okazji dzieci nauczą się fascynujących rzeczy o otaczającym je świecie, a także przekonają się, jak ważna jest umiejętność współdziałania. Szczególnie z własnym rodzeństwem!

Dzięki nowatorskiej konstrukcji, w której narracja przeplatana jest rymowanymi dialogami, bajkami i zabawnymi definicjami, książka spodoba się dzieciom w każdym wieku. Idealna (i wartościowa) lektura dla całej rodziny.

 

Zobacz ilustrację

 

Cena: 29,90 zł

(Wydawnictwo Bajka)


 Julka Kulka, Fioletka i ja, Rafał Witek, il. Agnieszka Żelewska
Kiedy byłem mały, Kiedy byłam mała, Grzegorz Kasdepke, Anna Onichimowska, il. Joanna Olech Kiedy byłem mały/Kiedy była mała
Grzegorz Kasdepke i Anna Onichimowska
il. Joanna Olech
wiek: od ok. 5 lat do 100

Kiedy Anna Onichimowska była mała, niedobrą zupę wlewała do szuflady kuchennego stołu, z workiem na kapcie uciekała z przedszkola, a na spacerach po Warszawie zbierała olszówki. Trochę było jej przykro, kiedy urodził się brat Grześ, ale - w końcu się polubili i to jak!
Kiedy Grzegorz Kasdepke był mały, potrafił przenikać przez niewidzialny mur, który stał w jego domu, był zastępcą szefa podwórkowej bandy i uwielbiał kluski kładzione. Zimą z sankami leciał na Magdalenkę (to taka górka w Białymstoku) i bał się trochę dozorcy, który rzucał w dzieciaki kawałkami cegieł...
Wspomnienia obu autorów, przeplatane fotografiami z ich dzieciństwa i szkicami Joanny Olech.

 

Cena: 26,00 zł

(Wydawnictwo Literatura)


Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie

Wojciech Feleszko

il. Ignaczy Czwartos

wiek: od ok. 5 lat

 

Wielu rodziców wie, ile trudu wymaga przekonanie chorego dziecka, żeby pokazało gardło, zmierzyło temperaturę, przyjęło lekarstwa. Ile trzeba wymyślić historyjek, żeby przekonać syna czy córkę, że lekarz nie gryzie, że dzięki kroplom łatwiej się oddycha, a syrop łagodzi kaszel... Seria „Na sygnale" spieszy z pomocą. Pomoże rodzicom oswoić dzieci z wydawałoby się z banalnym katarem, który potrafi uprzykrzyć życie chorującym maluchom i ich zatroskanym opiekunom.

Wojciech Feleszko w przyjazny, dowcipny, niezwykle obrazowy sposób opisuje przebieg przeziębienia. Historyjkę znakomicie dopełniają ilustracje Ignacego Czwartosa, który pomysłowo przedstawił rodzinę państwa Nosków, dr. Oreszszkę, bandę Rinowirusa oraz pluton Limfocyta.

 

Zobacz rozkładówkę

 

Cena: 29,00 zł

(Wydawnictwo Hokus-Pokus)


 Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie, Wojciech Faleszko, il. Ignacy Czwartos
Mrówka wychodzi za mąż, Przemysław Wechterowicz, il. Aleksandra Woldańska

Mrówka wychodzi za mąż

Przemysław Wechterowicz

il. Aleksandra Woldańska

wiek: od ok. 4 lat

 

Po pierwsze - zaskakujący, zabawny pomysł. Opowieść o mrówce, która aby zmienić swój matrymonialny stan... daje ogłoszenie do gazety. Przed drzwiami jej mieszkania ustawia się kolejka kandydatów.
Po drugie - piękne, nieszablonowe, pełne smaczków ilustracje. Dzięki nim powstała książka kryjąca w sobie dwa opowiadania - jedno, zamknięte w lekkich, dowcipnych słowach, drugie, ukryte
w obrazach.
Po trzecie - mocny, młody, autorski duet.
Efekt? Piękna książka, która powinna znaleźć się na półce każdego małego czytelnika.

 

Zobacz rozkładówkę

 

Przeczytaj recenzję książki w portalu Qlturka.pl

 

Cena: 26,00 zł

(Wydawnictwo Czerwony Konik)


MUK w podróży dookoła świata

tekst i il. Marc Boutavant

wiek: od ok. 2 lat

 

Pewnego dnia Muk oznajmia swoim przyjaciołom, że wyrusza w podróż dookoła świata. W tej podróży przemierza wiele krajów i kontynentów. Odwiedza Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. W każdym kraju spotyka przyjaciół, którzy odkrywają przed nim uroki lokalnych obyczajów, regionalnej kuchni. Muk poznaje nowe słowa, nieznane gatunki zwierząt i roślin. Pełna ciepła i humoru, znakomicie zilustrowana opowieść o różnorodności i pięknie świata.
Marc Boutavant jest gwiazdą francuskiego ilustratorstwa, a jego styl nie da się pomylić z żadnym innym artystą. Stworzył postać misia Muka i jego świat w serii książek, przetłumaczonych na wiele języków. „Muk w podróży dookoła świata" to pierwsza książka tego autora w Polsce.

 

Zobacz rozkładówkę

 

Cena: 30,00 zł

(Wydawnictwo Wytwórnia)


MUK w podróży dookoła świata, Marc Boutavant

 


 Podręczny nieporadnik. Młotek, Wojciech Widłak, il. Paweł Pawlak

Podręczny nieporadnik. Młotek
Wojciech Widłak
il. Paweł Pawlak

wiek: od ok. 5 lat

 

Proszę Państwa... Żyjemy spokojnie bez świadomości, że tuż, tuż, w zasadzie za rogiem trwają Wielce Poważne Badania Naukowe. Prowadzi je para nieustraszonych naukowców - Profesor Kurzawka i Adiunkt Kwas. Wyniki można poznać... już!

Pierwszy tom nowej serii Czerwonego Konika poświęcony jest arcyważnemu przedmiotowi jakim jest MŁOTEK. Dzieki ciału naukowemu dowiadujemy się do czego takowy nie służy.

Jak plotka głosi "Praktyczny nieporadnik. Młotek" jest książeczką po pierwsze zupełnie nieprzydatną, po drugie zupełnie niepoważną, po trzecie do łez śmieszną.

Przy spisaniu wyników doświadczeń dzielnie asystowali Wojciech Widłak i Paweł Pawlak.

 

Zobacz rozkładówkę

 

Cena: 19,00 zł

(Wydawnictwo Czerwony Konik)


Rózga

Grzegorz Kasdepke

il. Ewa Poklewska-Koziełło

wiek: od ok. 5 lat

 

Dzieci często słyszą, że zamiast prezentu powinny dostać rózgę pod choinkę. Tymczasem często rózgę należałoby dać dorosłym.
Co kryje się pod tytułem Rózga? Niezwyłe, przewrotne, wzruszające i mądre opowiadanie Grzegorza Kasdepke o dziecięcych marzeniach i ich urzeczywistnianiu nieraz okupionym wyrzeczeniami.

 

Cena: 16,50 zł

(Wydawnictwo Literatura)


Rózga, Grzegorz Kasdepke, il. Ewa Poklewska-Koziełło


DO SŁUCHANIA

 

Julka i Koty, Tomasz Trojanowski

Julka i koty

Tomasz Trojanowski, czyta: Jarosław Boberek

wiek: od ok. 4 lat

 

Ile zamieszania może wprowadzić trójka kotów? To już wiecie z „Kocich historii".
Ale co się stanie, gdy dołączy do nich czteroletnia Julka? Zdradzimy wam tylko, że całe towarzystwo świetnie się bawi, odwiedzając wiewiórki w parku, przygotowując przedstawienie, a nawet... operując i lecąc w kosmos!
Ta zabawna i ciepła książka pokazuje, jak absorbujące jest poznawanie świata i jak niezwykła może być codzienność dzięki odrobinie wyobraźni.

 

Książka audio w formacie mp3

Cena: 24,90 zł

(Biblioteka Akustyczna)


Korniszonek

Grażyna bąkiewicz, czyta: Jarosław Domin

wiek: od ok. 6 lat

 

Korniszonek to rezolutny siedmiolatek, który chciałby jak najdłużej pozostać Jacusiem, Jacuniem, Niuniusiem, Dziubdziusiem, Lalunią Mamuni. Niestety, jako siedmiolatek musi iść do szkoły i to właśnie szkoła staje się jego życiowym problemem.

Jak Korniszonek poradzi sobie z nauką? Z pomocą przychodzi mały czarodziej Mietek. On jest jedyną nadzieją dla Jacka.

 

Książka audio w formacie mp3

Cena: 29,90 zł

(Biblioteka Akustyczna)


 Korniszonek, Grażyna Bąkiewicz
 Nosorożce w dorożce, Ludwik Jerzy Kern

Nosorożce w dorożce i inne wiersze

Ludwig Jerzy Kern

czytają: Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

wiek: od ok. 3 lat


Jak opisać zawartość płyty pełnej stonóżek, nosorożców, kotów, ptactwa i dziwaków różnej maści? Błahostki z puentą... Zabawa językiem w mistrzowskim wydaniu... Do tego ciepłe głosy Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory oraz dźwięki pobudzające wyobraźnię, które sprawiają, że możemy w pełni docenić fantazję, humor, brzmienie, rytm. Jaka to radość, gdy dzieciństwo upływa do rymu z takimi wierszykami! Jaka to radość, gdy nie rozstajemy się z nimi przez całe życie.

Płyta zawiera 32 wiersze o zwierzętach we wspaniałej interpretacji K. Kowalewskiego oraz A. Suchory, z towarzyszeniem muzyki. Do płyty dołączona jest książeczka z tekstem kilku wierszyków, w oryginalnym opracowaniu graficznym Grażki Lange.

 

Książka audio

Cena: 32,00 zł

(Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka)


Strychowe opowieści

Beata Ostrowicka, czyta: Hanna Kinder-Kiss

wiek: od ok. 4 lat

 

Zbiór opowiadań o przygodach fantastycznych bohaterów: niebieskowłosej Kreski, zielonowłosego Kreska, wujka Wzorka oraz innych stworzonek zamieszkujących stary strych. Niektóre z ich przygód nie byłyby możliwe bez udziału czarów pojawiających się w codziennym życiu mieszkańców strychu.

 

Książka audio w formacie mp3

Cena: 19,90 zł

(Biblioteka Akustyczna)


Strychowe opowieści, Beata Ostrowicka

 

 

DO ZABAWY

 

 

Bilibo - kreatywna muszelka

BILIBO - kreatywna muszelka

wiek: od ok. 2 lat

 

To jedna z najbardziej innowacyjnych zabawek na rynku - żółwia skorupa, zabawka do piasku i wody, do bujania, do kręcenia się i do zjeżdżania po śniegu, pojemnik na zabawki.
To nowy rodzaj zabawki, prosta muszelka a tyle możliwości zabaw! BILIBO jest otwarte na wiele interpretacji, pozwala dzieciom wymyślać ich własne gry, bawić się aktywnie i twórczo.
W domu i na świeżym powietrzu, w parku, na plaży, w wodzie, nawet na śniegu!

 

Cena: 89,00 zł

(Bumzabawki.pl)


Blokada - gra logiczna

wiek: od ok. 7 lat


"Blokada" to wielopoziomowa gra logiczna. Różny poziom trudności zadań sprawia, że mogą je rozwiązywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Prawdziwe wyzwanie dla miłośników ćwiczenia umysłu!

Zbieg ucieka czerwonym samochodem. Może być niebezpieczny. Odmawia zatrzymania się. Należy go otoczyć i odciąć wszelkie możliwe drogi ucieczki. Jako szef policji odpowiadasz za ujęcie zbiega.

Gra rozwija logiczne myślenie, planowanie strategiczne, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną.

 

Cena: 49.99 zł

(dzieckoWcentrum.pl)


 Blokada - gra logiczna
 Domek dla lalek Green Lullaby

Domek dla lalek

wiek: od ok. 3 lat

 

Domek dla lalek marki Green Lullaby jest wykonany z miękkiej i bardzo trwałej tektury z recyklingu i nadaje się w 100% do ponownego przetworzenia. Pokryty jest piękną grafiką i łatwy do czyszczenia wilgotną ściereczką.

Domek można bez trudu przenieść, dzięki czemu dziewczynki w każdym wieku  będą mogły bawić się w różnych miejsceach. Otwarta przestrzeń pomieszczeń domku pozwala na obserwowanie, co dzieje się wewnątrz.

Tekturowe produkty Green Lullaby są obecne w paryskim Lafayette oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco (MOMA).

Wymiary: 60x60x20cm

 

Cena: 299,00 zł

(NaturalKids.pl)


Drewniana wioska z kolejką

wiek: od ok. 3 lat

 

Drewniane miasteczko z kolejką, lotniskiem i portem, o którym każdy chłopiec marzy! Świetna zabawa na długie godziny!
Jadąc pociągiem, mijamy po drodze port ze statkami, lotnisko, w oddali widać szpital wraz z ambulansem, autobus szkolny i wiele innych ciekawych obiektów.

 

Cena: 235,00 zł

(Babybart.pl)


Drewniana wioska z kolejką
 Drewniane figurki Holztiger

Drewniane figurki Holztiger

wiek: od ok.

 

HOLZTIGER to piękne, duże, ręcznie rzeźbione drewniane figurki zwierząt. Wykonane z drewna klonu.
Dla bezpieczeństwa, wszystkie ostre krawędzie są zaoblone, wszystkie figurki są pomalowane nie-toksycznymi farbami wodnymi.
Każda drewniana figura posiada dodatkowe wykończenie extra, aby uczynić ją odporną na pot i ślinę.

 

Cena: od 20,99 zł (w zależności od figurki)

(Bumzabawki.pl)


Kreatywne klocki SAKOL

wiek: od ok. 3 lat

 

Kreatywne klocki SAKOL to propozycja dla dzieci powyżej 3 lat. Już 5 klocków pozwala stworzyć niepowtarzalne figurki, zwierzaki..., doskonała zabawa i dla dzieci, i dla dorosłych.

Materiał: naturalne drzewo brzozy (certyfikat FSC), taśma na rzep (velcro)

 

Zobacz prezentację klocków SAKOL na YouTube.

 

Cena: 10 szt. klocków - 71,90 zł; 50 sztuk klocków - 296,00 zł

(NaturalKids.pl)


 Klocki Sakol

 Pippi piratką - Statek z figurkami

Statek Pippi - figurkiStatek Pippi - figurkiStatek Pippi - figurki

Statek z figurkami - Pippi Piratką

wiek: od ok. 3 lat


Nowa zabawka dla miłośników Pippi i Astrid Lindgren.

W morskim zestawie do zabawy z Pippi:
- Statek „Podfruwajka" - duży drewniany statek, który posiada podnoszone żagle, ruchomą (zdejmowaną) sterownię i kotwicę opuszczaną na lince kołowrotkiem.
Trap statku jest również opuszczany i otwiera wejście do ładowni, którą można zapełnić skarbami.

Statek jest na kółkach.

wymiary statku: 52 x 50 x 20 cm

- figurki: Pippi piratka, Tommy i Annika - wys. ok. 8 cm
- figurki: 2 piratów i papuga - wys. ok. 10 cm
- figurki: kapitan Efraim, Pan Nilsson i skrzynia ze skarbami(!)

Wszystkie figurki są plastikowe, a statek  drewniany, z elementami plastikowymi.

 

Cena: 590,00 zł

(Pikinini.pl)


Układanka Totem

wiek: od ok. 6 lat


TOTEM - ważka, holendreskiego producenta - kidsonroof, tworzącego z myślą o rozwoju i zabawie dziecka.

Układanka TOTEM jest wykonana z mocnego kartonu (100% z recyklingu), z kolorową grafiką z obu stron. Do zestawu dołączonao instrukcję układania, ale to dziecko samo może zdecydować, który element gdzie chce położyć.

Układanki TOTEM są na liście 100 najlepszych organicznych produktów świata magazynu TIME.

Młodsze dzieci poradzą sobie z układanką przy niewielkiej pomocy rodziców.

 

Dostępne są także: Pająk i Kogut

 

Cena: 99,00 zł

(NaturalKids.pl)


Układanka kreatywna Totem - Ważka

 

TWÓRCZO I ARTYSTYCZNIE


Gitara drewniana Sevi

Drewniana gitara dla dzieci

wiek: od ok. 3 lat

 

Drewniana gitara - lekka i wytrzymała - jest ręcznie robiona i pomalowana w przepiękne kolorowe wzory.
Posiada 6 strun i można ją nastroić jak prawdziwą gitarę.

Dzięki zabawie z instrumentem, dzieci nauczą się różnicować dźwięki, rytm i melodię, złapią bakcyla obcowania z muzyką i tworzenia jej.

Instrument pomalowany bezpiecznymi dla dzieci farbami eco-friendly.

 

Cena: 108,90 zł

(Babybart.pl)

Drewniany teatrzyk

wiek: od ok. 1 r.ż.

 

"Teatrzyk - kreatywna zabawa" wykonany ze sklejki o grubości 4 mm i przeznaczony jest do samodzielnego dekorowania. Po pomalowaniu i złożeniu scenografii przychodzi czas na świetną zabawę. Można zostać aktorem, scenografem, scenarzystą i reżyserem.

W skład kompletu wchodzą:

- scena

- figury scenograficzne (4 szt)

- figury ruchome (13 szt)

- farbki plakatowe (8 szt).

 

Cena: 70,00 zł

(Drewniaczek.eu)


 Drewniany teatrzyk

Kostium Emila

Kostium Emila - czapkaKostium Emila - strzelba

Kostium Emila ze Smalandii

wiek: ok. 4-5 lat

 

Emil to był chłopiec dziki i uparty (...) Chociaż, należy to przyznać, kiedy nie wrzeszczał, wyglądał na grzecznego.

Na bal przebierańców i na przedstawienie w przedszkolu - strój dla każdego urwisa, takiego jak Emil ze Smalandii.

W zestawie:

- koszula
- porteczki
- czapka
- drewniana strzelba

Poczytaj o Emilu na stronach bloga Pikinini

Strój wykonany jest z tkaniny bawełnianej, a strzelba z drewna.
Rozmiar: 4-5 lat (110-116 cm)


Cena: 270,00 zł

(Pikinini.pl)


Mały garncarz - Astra Fun

wiek: od ok. 8 lat


Spraw, że w Twoim dziecku obudzi się dusza garncarza. Z tym zestawem można stworzyć ręcznie robiony wazon, garnek albo inny przedmiot, który zamarzy się małemu garncarzowi. Zestaw składa się z 14 elementów i zawiera:
- glinę rzeźbiarską 520 g
- farby akrylowe 6 kolorów 3 ml,
-koło garncarskie z akcesoriami ułatwiającymi rzeźbienie,
- 4 szpatułki do modelowania kształtu
- plastikowy pędzelek

Zobacz, co można zrobić, wykorzystując ten zestaw.

 

Cena: 84,00 zł

(Drewniaczek.eu)


 Mały garncarz - Astra Fun
 Model Ziemi i Księżyca - Zrób to sam  

Model Ziemi i księżyca - Zrób to sam

wiek: od ok. 7 lat

 

Zestaw do samodzielnego wykonaniamodelu Ziemi i księżyca. Doskonała nauka poprzez zabawę, pozwalająca spojrzeć na ziemię z daleka. Urzeczywistni marzenia małych kosmonautów.

Zestaw zawiera:

1 zestaw do wykonania trójwymiarowego modelu Ziemi z reliefem geograficznym,
1 zestaw do wykonania trójwymiarowego modelu Księżyca,
1 zestaw stojaka i ramienia obrotowego,
1 zestaw farb w standardowych kolorach,
2 farby fluorescencyjne,
1 pędzelek,
1 papier ścierny,
szczegółowe instrukcje wykonania i malowania z ciekawostkami i zabawami

 

Cena: 34,90 zł

(BabyBart.pl)


PlayMais "Farma zwierząt", zestaw 500 elementów

wiek: od ok. 3 lat

 

Zestaw klocków PlayMais (wykonane ze skrobii kukurydzianej i barwników spożywczych, dzięki czemu nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia) w różnych kolorach, umożliwiające zbudowanie konstrukcji ograniczonych tylko wyobraźnią.
PlayMais seria Extraline to kreatywne zestawy tematyczne, w ich skład wchodzą klocki (500 elementów) dobrane kolorystycznie do stworzenia zestawu, tektura odpowiednio przygotowana do stworzenia sztywnych elementów, np. ścian, nożyk, szmatka do nawilżenia, instrukcja.

 

Cena: 51,00 zł

(Drewniaczek.eu)


 PlayMais - Farma zwierząt


 

 

 

 

Materiał promocyjny, przygotowany we współpracy z:

 

AktywnySmyk.pl BabyBart.pl Wydawnictwo Bajka
Biblioteka Akustyczna Akademia Rozwoju Wyobraźni Buka Bumzabawki.pl
Wydawnictwo Czerwony Konik Drewniaczek.eu dzieckoWcentrum.pl
Wydawnictwo EneDueRabe Wydawnictwo Hokus-Pokus Wydawnictwo Literatura
Wydawnictwo Muchomor NaturalKids.pl  Pikinini.pl
Wydawnictwo Wytwórnia
drukuj powrót
poleć artykuł

Warto przeczytać

Co i kiedy? – O zajęciach dodatkowych dla najmłodszych

- Gdy Staś miał dwa miesiące, zaczęliśmy chodzić na basen - mówi Kaśka. - Już półroczna Zuza migała w...


Mini poradnik małego kuracjusza – ABC rabczańskich miejsc przyjaznych dzieciom

Bywa, że mały kuracjusz musi spędzić w sanatorium kilka tygodni. Jeśli przebywa z rodzicami, którym nie odpowiada...


Otwarcie nowej wystawy w Humanitarium

Czym jest światło? Jak powstaje obraz? W jaki sposób powstaje bańka mydlana? I dlaczego niebo jest niebieskie? To...


Poznawanie przez empirię - relacja z wizyty w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik powstało w 2010 roku i niebawem (dokładnie 5 listopada) miną 3 lata od „Wielkiego Wybuchu"...


Salzburg – miejsce magiczne dla dzieci i dorosłych

Od kilku lat podróżujemy z dziećmi po Europie, zwiedzając kolejne kraje, regiony i miasta z perspektywy rowerowego...


Mały geniusz w dziecku
Każdy rodzic chce być dumny z osiągnięć swojej pociechy! Nasza rola nie polega jednak na „programowaniu gen...
Dziecko z ADHD. Rodzice i nauczyciele mają wspólny cel
Rodzice i nauczyciele to dwie strony tego samego medalu. Medalem jest nasze wyjątkowe dziecko. Jak sprawić,...
Onomatopeje, czyli pierwsze "słowa" w życiu dziecka
Wiosenna pogoda sprzyja rodzinnym spacerom i obcowaniu z budzącą się do życia przyrodą. W tym roku, wspólni...
Słodkich snów, maluszku
Jednym z najtrudniejszych zadań stających każdego dnia przed wieloma rodzicami jest położenie dziecka do łó...

Qlturka to skarbnica pomysłów, jak twórczo spędzić czas dzieckiem; sito, które pomaga wybierać co dobre i bezpieczne dla naszych maluchów oraz pigułka wiedzy o mądrych i pięknych książkach.
Nie ma dnia, żebyśmy tu nie zaglądali!

Ula Morga, właściciel pracowni animacji Esy-floresy, mama Mikołaja (4 l.)

Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli z Buliba.pl 2015