Artykuł archiwalny

SZCZECIN - „Pamiętniki Tatusia Muminka" - premiera - Pleciuga

Dodano: 2014-03-17

Już 4 kwietnia, na otwarciu festiwalu Mały Kontrapunkt widzowie w wieku powyżej 6 lat będą mieli okazję obejrzeć koprodukcję Teatru Lalek „Pleciuga" w Szczecinie i Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT - premierę spektaklu „Pamiętniki Tatusia Muminka". Przedstawienie przygotowywane jest w 100. rocznicę urodzin autorki „Muminków". Polecamy!

 

 

 

 

 

4 kwietnia, godz. 18:00
PREMIERA: „Pamiętniki Tatusia Muminka" Tove Jansson

spektakl dla dzieci od 6 lat


Informacja od organizatora:
przekład: Teresa Chłapowska
adaptacja i reżyseria: Laura Słabińska
teksty piosenek: Laura Słabińska
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Mateusz Czarnowski

występują: Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Krzysztof Tarasiuk, Zbigniew Wilczyński, Przemek Żychowski


Kim był w młodości Twój Tatuś? A Mamusia? Jakie mieli marzenia, jakich przyjaciół, jakie smutki i radości? Z kim się przyjaźnili, z kim spierali? Czy przeżywali niezwykłe, mrożące krew w żyłach przygody, czy budowali niezwykłe maszyny? Czy gromadzili olbrzymie kolekcje Bardzo Ważnych Rzeczy, czy może obserwowali mrówki w trawie i wpatrywali się w kształty płynących po niebie chmur?


Nie wiesz? Muminek, Ryjek i Włóczykij też nie wiedzieli. Jednak pewnego dnia Tatuś Muminka zaczął spisywać pamiętniki - i wówczas opowiedział wszystko: o sobie, o swych przyjaciołach, o wspólnych przygodach, o wielkich marzeniach. I o Mamusi.


Pamiętniki Tatusia Muminka, sceniczna adaptacja jednego z tomów serii Muminki Tove Jansson, to zabawna, wzruszająca, chwilami pełna grozy i nieco melancholijna opowieść o minionej młodości, wielkich marzeniach, pierwszych przyjaźniach i poznawaniu świata. To także historia tworzenia się domu rodzinnego i hołd temu, co każdy z nas nosi w sobie i pielęgnuje: wspomnieniom.

 


Miejsce:
TEATR LALEK „PLECIUGA"
plac Teatralny 1
71-405 Szczecin
centrala: (+48 91) 44 55 100,
  www.pleciuga.pl

 

drukuj powrót
poleć artykuł

Cieszy mnie, że istnieje portal traktujący dzieci na tyle poważnie, żeby proponować im prawdziwą kulturę na wysokim poziomie. Qlturka.pl kreuje kulturalny smak najmłodszych, jednocześnie szanując ich wrażliwość.

Martyna Samecka, mama Fruzi, ilustratorka-amatorka

W co się bawić z dziećmi w domu

Ostatnie dwa tygodnie z ospą przeczołgały mnie tak, jakbym sama była chora. Siedziałam w domu ze stadem młodych tygrysów, które po pierwszym osłabieniu szybko zregenerowało siły (...)

Jak rumianek