Artykuł archiwalny

SZCZECIN - „Pamiętniki Tatusia Muminka" - premiera - Pleciuga

Dodano: 2014-03-17

Już 4 kwietnia, na otwarciu festiwalu Mały Kontrapunkt widzowie w wieku powyżej 6 lat będą mieli okazję obejrzeć koprodukcję Teatru Lalek „Pleciuga" w Szczecinie i Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT - premierę spektaklu „Pamiętniki Tatusia Muminka". Przedstawienie przygotowywane jest w 100. rocznicę urodzin autorki „Muminków". Polecamy!

 

 

 

 

 

4 kwietnia, godz. 18:00
PREMIERA: „Pamiętniki Tatusia Muminka" Tove Jansson

spektakl dla dzieci od 6 lat


Informacja od organizatora:
przekład: Teresa Chłapowska
adaptacja i reżyseria: Laura Słabińska
teksty piosenek: Laura Słabińska
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Mateusz Czarnowski

występują: Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Krzysztof Tarasiuk, Zbigniew Wilczyński, Przemek Żychowski


Kim był w młodości Twój Tatuś? A Mamusia? Jakie mieli marzenia, jakich przyjaciół, jakie smutki i radości? Z kim się przyjaźnili, z kim spierali? Czy przeżywali niezwykłe, mrożące krew w żyłach przygody, czy budowali niezwykłe maszyny? Czy gromadzili olbrzymie kolekcje Bardzo Ważnych Rzeczy, czy może obserwowali mrówki w trawie i wpatrywali się w kształty płynących po niebie chmur?


Nie wiesz? Muminek, Ryjek i Włóczykij też nie wiedzieli. Jednak pewnego dnia Tatuś Muminka zaczął spisywać pamiętniki - i wówczas opowiedział wszystko: o sobie, o swych przyjaciołach, o wspólnych przygodach, o wielkich marzeniach. I o Mamusi.


Pamiętniki Tatusia Muminka, sceniczna adaptacja jednego z tomów serii Muminki Tove Jansson, to zabawna, wzruszająca, chwilami pełna grozy i nieco melancholijna opowieść o minionej młodości, wielkich marzeniach, pierwszych przyjaźniach i poznawaniu świata. To także historia tworzenia się domu rodzinnego i hołd temu, co każdy z nas nosi w sobie i pielęgnuje: wspomnieniom.

 


Miejsce:
TEATR LALEK „PLECIUGA"
plac Teatralny 1
71-405 Szczecin
centrala: (+48 91) 44 55 100,
  www.pleciuga.pl

 

drukuj powrót
poleć artykuł

"Z Qlturki" - taką odpowiedz słyszę najczęściej, gdy pytam gości, skąd dowiedzieli się o naszej kawiarni.

Malwina Kazimierczak, właścicielka FikuMikuCafé, mama 3-letniej Miki.

Pozwólcie dzieciom się „wyhuśtać”

Moja świętej pamięci Babcia zwykła mawiać, że dzieciom trzeba pozwolić się wyhuśtać, bo jak tego nie zrobią w dzieciństwie, to zrobią to w wieku już dorosłym. Babcinej metafory nie (...)

Przyjaciółka Aldona