Artykuł archiwalny

WARSZAWA - Koncerty Urodzinowe Fryderyka Chopina 2016

Dodano: 2016-02-15

Kiedy urodził się Fryderyk Chopin? Dokładnie nie wiadomo. Istnieje rozbieżność w dokumentach. Być może było to 22 lutego, a może 1 marca.
Siedem lat temu pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, aby co roku świętować ten wyjątkowy czas, a więc z pewnością najdłuższe urodziny na świecie - w tym roku aż 9-dniowe. Co roku staramy się, aby muzyka Chopina w czasie festiwalu była grana w całej Warszawie - oprócz festiwalowych scen, także w restauracjach, muzycznych klubach. Przez 9 dni chopinowski repertuar będzie można usłyszeć w głównej sali festiwalowej w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66 oraz w Otwartym Nowym świecie, przy ul. Nowy Świat 63.


Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku udało nam się namówić najlepszych muzyków z Polski i zagranicy, aby dla nas zagrali. Wśród zaproszonych pianistów są Karol Radziwonowicz, Marek Bracha Eri Yamamoto, Joanna Ławrynowicz, uczestnicy Konkursu Chopinowskiego 2015: Szymon Nehring oraz Adam Goździewski. Bedą również laureaci Międzynarodowego Konkursu dla Pianistów Amatorów: Gil Jetley i Michael Cheung.

 

Koncerty urodzinowe

 

Koncert z muzyką Chopina i innych kompozytorów w wykonaniu MŁODZIEŻY i DZIECI połączony z warsztatami plastycznymi.

 

Sobota, 27 lutego, godz. 15:00

 

Celem warsztatów jest zbudowanie wspólnego OBRAZU POKOJU - obrazu, który będzie dziełem wszystkich osób zebranych na sali. Każdy z Nas będzie mógł wyrazić siebie poprzez własny przekaz pokoju dla świata. Przeniesiemy na obraz takie słowa jak: empatia, dialog, wzajemne zrozumienie, komunikacja i szacunek.


Zachęcamy dużych i małych artystów do wzbudzenia w sobie pozytywnego przekazu, gdzie poprzez dźwięki muzyki Chopina dotrzemy do naszego serca, które napełnione tym co piękne i szlachetne za pomocą rąk wymaluje Pokój.

 

Nie trzeba mieć zdolności artystycznych, aby malować z serca, muzyka Chopina otwiera nas na przekazywanie Światu tego co Piękne, Szlachetne i Pełne Miłości.
Prowadzący:
Alicja Kasprzak


"MAMMA MIA! OPERA CZY MUSICAL?" o świecie teatru muzycznego dla dorosłych i młodszych

Niedziela, 28.02, godz. 12.30

 

Lekcja "teatru muzycznego", w trakcie której do tablicy zaprosimy dzieci i ich rodziców, rodziców i ich dzieci oraz rodziców... tych bez dzieci!

prowadzenie Antoniusz Dietzius

soliści
Julia Jarmoszewicz, Jan Bukowski, Antoniusz Dietzius
tancerze
Anna Gwarek, Łukasz Obłąk
akompaniuje
Aleksandra Bobrowska

 

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny!


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://chopin.smolna.org/

drukuj powrót
poleć artykuł

Qlturka to skarbnica pomysłów, jak twórczo spędzić czas dzieckiem; sito, które pomaga wybierać co dobre i bezpieczne dla naszych maluchów oraz pigułka wiedzy o mądrych i pięknych książkach.
Nie ma dnia, żebyśmy tu nie zaglądali!

Ula Morga, właściciel pracowni animacji Esy-floresy, mama Mikołaja (4 l.)

Czytam sobie fakty - nowa odsłona serii