Artykuł archiwalny

WROCŁAW - Spektakl "TESLA vs EDISON, czyli z prądem lub pod prąd"

Dodano: 2016-02-15

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku - oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności.

Prąd stały czy zmienny? - spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair?

TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjno-dydaktycznym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencję w osiąganiu obranych celów - także wbrew przeciwnościom losu - oraz działanie „pod prąd", wbrew utartym schematom.

 

Tesla vs Edison

 

TESLA vs EDISON, czyli z prądem lub pod prąd
tekst: Joanna Gerigk

reżyseria Michał Derlatka

scenografia Michał Dracz

udźwiękowienie Sówka Sowińska

inspicjent Hubert Michalak

WYSTĘPUJĄ
Edyta Skarżyńska
Konrad Kujawski
Jacek Radomski

 

Wrocławski Teatr Lalek

Premiera: 27.02.2016

 

drukuj powrót
poleć artykuł

Dzieci są jedynymi uczestnikami kultury, którym kontakt ze złą sztuką może wyrządzić krzywdę. Ogromnie cenię Qlturkę za to, że pokazuje, co w sztuce dla najmłodszych dobre, ciekawe i warte uwagi. Nie wyobrażam sobie już sieci bez tego miejsca.

Alicja Morawska Rubczak, badacz i krytyk teatru dla dzieci, kuratorka małych Warszawskich Spotkań Teatralnych

3x Karlsson