Artykuł archiwalny

WARSZAWA - Dinozaury na żywo - wystawa

Dodano: 2015-10-28

Ponad 3 miliony odwiedzających na całym świecie, 40 robotów-dinozaurów rzeczywistych rozmiarów na powierzchni blisko 2tys.m2. 5 listopada do Warszawy zawitają dinozaury. Te monstrualne stworzenia będzie można oglądać na jedynej w swoim rodzaju, międzynarodowej wystawie "Dinozaury na żywo", która wcześniej gościła m.in. w Wiedniu, Monachium czy Singapurze.

 

 

5 listopada 2015 - 21 lutego 2016
Dinozaury na żywo - wystawa w Warszawie


Informacja od organizatora:
Skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych wystawa, która powstanie na błoniach PGE Narodowego na powierzchni prawie 2 tys.m2, przybliży wszystkim odwiedzającym ponadczasowy temat. Pełne realizmu dinozaury to 40 okazów wykonanych w skali 1:1, które zaprezentowane zostaną w scenerii pradawnych lasów, przy wykorzystaniu niesamowitych efektów świetlnych i dźwiękowych. W podróży do świata sprzed 250 milionów lat odwiedzającym towarzyszyć będą tablice informacyjne, będzie można także odbyć wycieczkę z przewodnikiem, który oprowadzi wszystkich zainteresowanych po świecie tych fascynujących zwierząt.


Roboty-dinozaury sterowane są za pomocą najnowocześniejszej techniki, która odpowiada za mimikę oraz ruchy kończyn. To niesamowite połączenie rzeźb i szkieletów zapewni wyjątkowe przeżycia i pozwoli zwiedzającym dogłębnie poznać świat dinozaurów, wśród których zobaczą m.in. tyranozaura w starciu
z dwoma styrakozaurami czy też największego prehistorycznego gada wystawy mierzącego sześć metrów wysokości i 19 metrów długości.


Na terenie wystawy na gości czekać będzie także kawiarnia, dino-sklep, specjalny kącik dla dzieci oraz kino.


Bilety można kupić już teraz na www.dinozaurynazywo.pl, a od 6 listopada także w kasach na miejscu wystawy, tj. na błoniach PGE Narodowego przy al. Ks. J. Poniatowskiego 1 (brama nr 1).


Przed Polską „Dinozaury na żywo" odwiedziły Czechy, Niemcy, Holandię, czterokrotnie Austrię, jak również Singapur, Chiny i dwukrotnie Malezję. Dotychczas wystawę widziało ponad 3 miliony osób.


Warszawska wystawa, która będzie pierwszą wizytą dinozaurów w Polsce, otwarta będzie od 5 listopada 2015 r. do 21 lutego 2016 r.

 

Partnerzy wystawy: POLSAT JimJam i Stroer

Organizator: Ternum, LetsGo i EMS


Więcej informacji na:
www.dinozaurynazywo.pl

https://www.facebook.com/Dinozaury-na-%C5%BCywo-1021850797867898/

 

 

 

 

drukuj powrót
poleć artykuł

Cieszy mnie, że istnieje portal traktujący dzieci na tyle poważnie, żeby proponować im prawdziwą kulturę na wysokim poziomie. Qlturka.pl kreuje kulturalny smak najmłodszych, jednocześnie szanując ich wrażliwość.

Martyna Samecka, mama Fruzi, ilustratorka-amatorka

No bo ty się boisz myszy

Strach, jak powiadają, ma wielkie oczy. Obawiam się jednak, że gdyby stanął w szranki z postaciami z japońskich kreskówek, odpadłby w przedbiegach. Tamci to dopiero mają oczy! Wielkie i (...)

Emocje od Z do A