Artykuł archiwalny

WARSZAWA - Dinozaury na żywo - wystawa

Dodano: 2015-10-28

Ponad 3 miliony odwiedzających na całym świecie, 40 robotów-dinozaurów rzeczywistych rozmiarów na powierzchni blisko 2tys.m2. 5 listopada do Warszawy zawitają dinozaury. Te monstrualne stworzenia będzie można oglądać na jedynej w swoim rodzaju, międzynarodowej wystawie "Dinozaury na żywo", która wcześniej gościła m.in. w Wiedniu, Monachium czy Singapurze.

 

 

5 listopada 2015 - 21 lutego 2016
Dinozaury na żywo - wystawa w Warszawie


Informacja od organizatora:
Skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych wystawa, która powstanie na błoniach PGE Narodowego na powierzchni prawie 2 tys.m2, przybliży wszystkim odwiedzającym ponadczasowy temat. Pełne realizmu dinozaury to 40 okazów wykonanych w skali 1:1, które zaprezentowane zostaną w scenerii pradawnych lasów, przy wykorzystaniu niesamowitych efektów świetlnych i dźwiękowych. W podróży do świata sprzed 250 milionów lat odwiedzającym towarzyszyć będą tablice informacyjne, będzie można także odbyć wycieczkę z przewodnikiem, który oprowadzi wszystkich zainteresowanych po świecie tych fascynujących zwierząt.


Roboty-dinozaury sterowane są za pomocą najnowocześniejszej techniki, która odpowiada za mimikę oraz ruchy kończyn. To niesamowite połączenie rzeźb i szkieletów zapewni wyjątkowe przeżycia i pozwoli zwiedzającym dogłębnie poznać świat dinozaurów, wśród których zobaczą m.in. tyranozaura w starciu
z dwoma styrakozaurami czy też największego prehistorycznego gada wystawy mierzącego sześć metrów wysokości i 19 metrów długości.


Na terenie wystawy na gości czekać będzie także kawiarnia, dino-sklep, specjalny kącik dla dzieci oraz kino.


Bilety można kupić już teraz na www.dinozaurynazywo.pl, a od 6 listopada także w kasach na miejscu wystawy, tj. na błoniach PGE Narodowego przy al. Ks. J. Poniatowskiego 1 (brama nr 1).


Przed Polską „Dinozaury na żywo" odwiedziły Czechy, Niemcy, Holandię, czterokrotnie Austrię, jak również Singapur, Chiny i dwukrotnie Malezję. Dotychczas wystawę widziało ponad 3 miliony osób.


Warszawska wystawa, która będzie pierwszą wizytą dinozaurów w Polsce, otwarta będzie od 5 listopada 2015 r. do 21 lutego 2016 r.

 

Partnerzy wystawy: POLSAT JimJam i Stroer

Organizator: Ternum, LetsGo i EMS


Więcej informacji na:
www.dinozaurynazywo.pl

https://www.facebook.com/Dinozaury-na-%C5%BCywo-1021850797867898/

 

 

 

 

drukuj powrót
poleć artykuł

Qlturka to portal, w którym znajduję cały świat kulturalny Polski w pigułce - ciekawe i warte odwiedzenia z dziećmi miejsca, interesujące pozycje książkowe, a także zaskakująco proste i nowatorskie pomysły na zajęcia plastyczne dla przedszkolaków.

Marta Szczepańska, nauczycielka przedszkola

Myślobieg Vala Þórsdóttir