Artykuł archiwalny

WARSZAWA - Zajęcia dla dzieci w Klubie Kultury Saska Kępa

Dodano: 2013-10-22

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza dzieci w najbliższy weekend na dwa spotkania - zajęcia muzyczne dla najmłodszych oraz warsztaty ze słuchowiskiem dla starszych. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.10.2013 - sobota, godz. 11.00
Cykl "Smyki na Kępie"


Informacja od organizatora:
to muzyczne spotkania dla dzieci i rodziców w formie zabaw i eksperymentów pod okiem doświadczonych muzyków. Nieocenioną wartością dla dzieci jest rzeczywisty i aktywny kontakt z muzyką, instrumentami muzycznymi, a także z samymi artystami. Światowe trendy potwierdzają, że najlepsze efekty w edukacji artystycznej uzyskuje się dzięki współuczestnictwu dzieci w muzykowaniu - możliwość fizycznego kontaktu z instrumentami, wydobywania z nich dźwięków, odkrywania różnych brzmień, wspólnego śpiewania. Ważne są również eksperymenty dźwiękowe i poszukiwanie współbrzmień i harmonii.


Muzycy prowadzący spotkania to pasjonaci (sami są rodzicami) przekonani o konieczności inwestowania w ogólny rozwój dzieci od najmłodszych lat, a muzyka jest jednym z najlepszych sposobów rozwijania wszelkich talentów - pomaga w koncentracji, uczy pracy zespołowej, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. W dzisiejszym zabieganym świecie rodzinne uczestniczenie w muzycznych spotkaniach „Smyki na Kępie" to świetny sposób na spędzanie czasu z najbliższymi.


Bilet rodzinny: 10 zł

 

 

27.10.2013 - niedziela, godz. 12.00
Słowem granie na dywanie


Poznajemy słuchowisko i tworzymy portrety bohaterów - kredkami i gestami. Bawimy się, rozwijamy wyobraźnię (dzieci w wieku 9 -12 lat)
Prowadzący: Waldemar Modestowicz - reżyser; Tomasz Maciej Trojanowski - pisarz
Przed zajęciami zapraszamy na małe wspólne śniadanie (w cenie biletu)


Wstęp 10 zł

 


Miejsce:
Klub Kultury Saska Kępa (filia Centrum Promocji Kultury)
ul. Brukselska 23
00-973 Warszawa
tel. (22) 499 94 92

 

drukuj powrót
poleć artykuł

Cieszy mnie, że istnieje portal traktujący dzieci na tyle poważnie, żeby proponować im prawdziwą kulturę na wysokim poziomie. Qlturka.pl kreuje kulturalny smak najmłodszych, jednocześnie szanując ich wrażliwość.

Martyna Samecka, mama Fruzi, ilustratorka-amatorka

Dwa albatrosy albo alfabet Noego