Artykuł archiwalny

POLKOWICE - Dzień Dziecka z zespołem Fantazja - Amfiteatr

Dodano: 2011-05-30

Polkowickie Centrum Animacji zaprasza serdecznie 4. czerwca do Amfiteatru przy ul. Dąbrowskiego na obchody Dnia Dziecka oraz świętowanie jubileuszu dziesięciolecia istnienia zespołu dziecięcego "Fantazja". W programie jeszcze wiele innych atrakcji, m.in. występ Teatru Nikoli z Karkowa i Kwartetu Rampa z Warszawy. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. czerwca 2011

DZIEŃ DZIECKA Z FANTAZJĄ


Zbliża się najważniejsze dla wszystkich najmłodszych święto w roku - Dzień Dziecka. Polkowickie Centrum Animacji przygotowało z tej okazji mnóstwo atrakcji i niespodzianek. W tym roku świętujemy podwójnie - mówi Andrzej Wierdak, dyrektor PCA - 4 czerwca w Amfiteatrze uczcimy nie tylko Dzień Dziecka, lecz także 10 urodziny Dziecięcego Zespołu Piosenki i Tańca „Fantazja", który działa w Ośrodku Kultury.

 

Pełen atrakcji program rozpocznie się o godz. 14.00. Najpierw najmłodsi polkowiczanie obejrzą utrzymany w klimacie westernu spektakl „Country Show" w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa. Aktorzy zabiorą dzieci w szaloną podróż w świat Dzikiego Zachodu, w którym dzielni, choć nieco nieporadni kowboje, próbując ujarzmić groźnego byka, popisują się (z dość zabawnym skutkiem) swoimi umiejętnościami.


Po tej westernowej przygodzie najmłodsi będą mogli odetchnąć podczas pleneru malarskiego, warsztatów plastycznych oraz turnieju szachowego. O godz. 16.15 rozpocznie się kolejna porcja zagadek, zabaw i gier z atrakcyjnymi nagrodami, po której sceną zawładnie warszawski Kwartet Rampa. Specjalnie dla dzieci artyści, znani ze szklanego ekranu, zaśpiewają ulubione piosenki najmłodszych z repertuaru Jacka Skubikowskiego, Krzesimira Dębskiego i Majki Jeżowskiej.


Zwieńczeniem pełnego atrakcji dnia będzie urodzinowy koncert Dziecięcego Zespołu Piosenki i Tańca „Fantazja", który obchodzi właśnie jubileusz 10-lecia istnienia. Swój udział w tej uroczystości zapowiedział Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, obecna będzie także założycielka zespołu oraz jego wieloletnia instruktorka Bożena Kłosek. To właśnie pod jej opieką „Fantazja" zdobyła dwukrotnie prestiżową nagrodę Złotej Jodły Wychowawczej za całokształt dokonań w realizacji zadań artystycznych w latach 2003 i 2004 oraz wyróżnienie i Brązową Jodłę Artystyczną na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W 2004 r. do Bożeny Kłosek dołączyła jako instruktorka śpiewu i choreografii pani Kasia Czajkowska, która wraz z panią Joanną Fiedorowicz prowadzi zespół do dzisiaj.


Dzieci i młodzież, należący do „Fantazji", podczas jubileuszowego koncertu, zaprezentują specjalnie przygotowany na ten wieczór program, złożony z najlepszych piosenek i układów tanecznych. Na pewno nie zabraknie urodzinowego tortu - zapewnia Andrzej Wierdak - oraz drobnych upominków dla dzieci. „Fantazja" to zespół, który promuje nasze miasto w Polsce. W ten sposób chcemy się dzieciom i ich instruktorkom odwdzięczyć za ich wieloletnią pracę - dodaje dyrektor PCA.


Szczegółowy program Dnia Dziecka:

4 czerwca 2011
godz. 14.00 - rozpoczęcie Dnia Dziecka
godz. 14.15 - „Country Show" - spektakl oraz animacje dla dzieci w wykonaniu teatru Nikoli z Krakowa
Kolorowy zawrót głowy - plener plastycznych
Strefa malucha - warsztaty plastyczne dla najmłodszych
Wyjątkowy turniej szachowy
godz. 16.15 - Konkursy, animacje, zabawy
godz. 17.00 - „Pamparampa" - muzyczna zabawa z Kwartetem Rampa z Warszawy
godz. 18.00 - Koncert z okazji 10-lecia Dziecięcego Zespołu Piosenki i Tańca „Fantazja"

 

Miejsce:
Amfiteatr przy ul. Dąbrowskiego

 

Organizator:
Polkowickie Centrum Animacji
ul. Skalników 4
59-101 Polkowice
tel. 076 746 88 15
poczta@pca.pl
www.pca.art.pl

 

 

 

 

drukuj powrót
poleć artykuł

"Z Qlturki" - taką odpowiedz słyszę najczęściej, gdy pytam gości, skąd dowiedzieli się o naszej kawiarni.

Malwina Kazimierczak, właścicielka FikuMikuCafé, mama 3-letniej Miki.

Wyjście do parku kontra… wyjście do parku

Jesień rozkwitła tysiącami barw. Gdy tylko słońce postanawia zagościć u nas na trochę dłużej, ubieram dzieci i wychodzimy na spacer. Stajemy potem w tych słonecznych plamach, jakie się (...)

Ignacy Krasicki Jaś